 |
 |
 |
 |
 |
 |
 |
|
|
 |
|

TOPICS in Intensive Care 2011 ´IC in Beeld’
Mede georganiseerd door R. Vaartjes en F. Gerritsen

Op 7 en 8 december 2011 heeft voor de tiende maal het jaarlijkse congres ‘TOPICS in Intensive Care’ plaatsgevonden in congreshotel ‘De Werelt’ te Lunteren. Het onderwerp van het congres was dit jaar ‘IC in beeld’.
Het congres was voor iedereen die dagelijks met de IC te maken heeft waarbij ook een blik op de toekomst gericht is. Zo kwamen er medische, verpleegkundige, medisch/farmaceutisch en technisch/klinische/fysische onderwerpen aan bod. De opkomst van klinisch fysici en technici was dit jaar vergeleken met vorig jaar verdrievoudigd.
Ron Vaartjes en Frank Gerritsen, die beiden alweer een paar jaar vaste leden van de congresorganisatie zijn, hebben het programma van het technisch/klinisch/fysische deel geregeld.
De onderwerpen van de presentaties in de parallelsessie waren:
|
|
Neurally Adjusted Ventilatory Assist (NAVA)
Spreker: N.A. Foudraine |
|
|
Computer assisted EEG Monitoring op de IC
Spreker: M.J.A.M. van Putten |
|
|
Veiligheid van apparatuur en installatie op de IC; Nieuwste normen en richtlijnen / storingen
draadloze technieken netwerken
Spreker: R. Hensbroek |
· |
State of the art technologie op de IC; Vanuit medisch perspectief |
Spreker: J.F. Goorhuis
· |
State of the art technologie op de IC; Vanuit klinisch fysisch perspectief |
Spreker: N.A.M. de Beer
· |
Heamodynamische monitoring |
Spreker: B. Westerhof
· |
Koeling na reanimatie (patho)fysiologische temperatuurregeling, randvoorwaarden voor koeling, implicaties voor technische oplossingen. |
Spreker: A.M.T. Aarts
Zie voor meer informatie www.topicsinic.nl.

|
|

|
|
|

|
|

|